Prosinec 2010

Úvaha :D

11. prosince 2010 v 14:00 | LOVE-MissLove |  >>Moje <<
Narodí se tři děti,
první se narodí bohaté rodině, druhé se nardí obyčejné rodině které bydlí v malé bytovce a třetí se narodí v dětském domově jedné holce co tam bydlí. Všichni se narodí v jeden den ve stejnou hodinu a ve stejné porodnici. V ten okamžik kdy se všichni narodí jsou stejně chytří stejně staří, potřebují stejné věci a začnou stejně řvát, je jim stejná zima a všichni by se nejrači vrátili z5 do břicha svojí mámy. Ale už za 3 dny se jejich životy radikálně změní. První dítěě z bohaté rodiny bude mít nejspíš několik chuv bude mít značkové oblečení a bude ležet v té nejdraší postýlce. Druhé dítě z ibyčejné rodiny bude nejspíš pořád chováno protože jeho rodiče nebudou chtít aby řvalo kuli sousedům. A třetí dítě které už se chudák do dětského domova narodilo bude nejspíš celý den řvát jaho máma bude lítat po venku protože to bude splašená pubertačka a o něj se budou v minimální míře tzv "tety" které se o ostatní děti v domově starají. Později až vyrostou pujdou každý na jinou školu. První dítě pujde na prestižní soukromou střední školu. Druhé dítě pujde někam na státní školu a třetí dítě pujde do školy kdy se mu zachce tak jako jeho matka. Už tehdy budou jejich vědomosti rozdílné. První dítě se bude nejspíš hodně učit protože na něj budou rodiče z bohaté rodiny klást vleké nároky. Druhé dítě bude mít dobré znalosti ze všeobecného světa protože si s nim budou rodiče povídat  a třetí dítě ? __ toho bude najspíš zajímat jen jak by se ulilo a jak se vyhnout testu a když se nevyhne ?? vadí to ?? néé ! tak dostane kouli je mu je to fuk. Později se každý bude muset rozhodnout pro svůj vlastní život. První dítě bude žít stejně jako rodiče, bude obklopené luxusem a pořádně ho nebude zajímat kolik to stojí je to hezký nebo dobrý tak si to koupí a i tak bude vychovávat své dítě. Druhé dítě se bude chovat tak jako rodiče a svoje dítě taky bude vychovávat stejným směrem. A třetí dítě bude mít nejspíš dítě už v 16 letech a bude mu jedno s kym nebo jaké jsou z toho následky, i tohle fítě nebude mít žádnou výchovu a možná ani žádné vzdělání. Všechny jejich životy začali stejně, měli stejné znalosti byla jim stejná zima a byli stejně naštvaní že už nejsou v břišku, ale jejich životy zkončí jinde a jinak. :)

Dětičky ;)

4. prosince 2010 v 11:38 | LOVE-MissLove |  >>Moje <<
DupačkyNedávno jsem přemýšlela čím budu. Tím myslím že už za rok se budu muset rozhodovat na jakou školu pujdu. Zamyslela jsem se nad tím co mě naplnuje štěstím a zjistila jsem že to jsou malé děti. Ty malé ještě nepošpiněné, rodičemi, uzlíčky štěstí. Přemýšlala jsem dál a napadla mě pedagogická škola. Asi nepudjdu na vysokou aby ze mě mohl být "opravdoví" a děsivě otarvaný a protivný pedagog. Ale ta milá a hodná paní učitalka ve školce bych bejt mohla ;). A dál kdyby mě na vysokou přece jen přijali určutě bych nepodala přihlášku na vysokou pedagogickou ale psychologickou. Pak bych totiž mohly být buť dětský psycholog nebo školní poradce. To je ted muj takový největší cíl. Stát se psychologem ;). Poměrně mě v tom podporují i rodiče. Tak sem zvědavá jak to celé dopadne ;)

Pohlazení

3. prosince 2010 v 19:32 | LOVE-MissLove |  >>Moje <<
polštářekVěříte že pohlazení nemusí být jen fyzické ale i duševní? Já ano! Často čtu krásné texty nebo poezii nebo cokoliv jiného krásně napsaného. Když je to opravdu povedené mám z toho krásný pocit je to jako by mě někdo pohladil uvnitř mého těla. Někdo kdo má sametově příjemnou ruku a někdo kdo má krásný hlas a něco hezkého mi k tomu povídá. Například o předmět společenské uplatnění čteme z knihy "slepičí polévka pro duši" je to velmi zajímavé a poučné a když je to od opravdu dobrého autora a čte to někdo s příjemným hlasem a když k tomu ten člověk dobře intonuje je to zajímavý poslech :). Někdy nad tím přemýšlím
celý zbytek dne :). A proto se chci zeptat :). Máte někdo nějakou oblíbenou knížku nebo článek nebo cokoliv podobného u čeho bych se mohla pozastavit nebo se na to podívat? Prosím napište mi to :). Děkuji :)